Centrum Dominika Kokory příspěvková organizace

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Zařízení > Domov pro osoby se zdravotním postižením Dřevohostice > Sociální péče osob se zdravotním postižením

Sociální péče osob se zdravotním postižením Dřevohostice

V rámci sociální péče zajišťujeme nejen fyziologické potřeby klientů, ale jde nám také o rozvoj sebeúcty, seberealizace, udržování kontaktů klientů, zachování a rozvíjení důstojného, aktivního a smysluplného života. Nabídkou aktivizačních činností a volnočasových aktivit se snažíme udržet co nejlepší kvalitu života našich klientů, což nelze zajistit pouhým uspokojováním biologických potřeb.

Při nabízení aktivizačních činností a volnočasových aktivit vycházíme z přání a potřeb klientů, z jejich osobních cílů. Účast na aktivitách je zcela individuální, záleží na klientech, které činnosti se chtějí věnovat a v čem se chtějí třeba i rozvíjet.

Zásadou je zaměření se na přednosti, schopnosti, talent, správnou motivaci klientů s vědomím jejich psychologických zvláštností. Sledujeme projevy u klientů, podle nichž se zaměřujeme na jejich individuální potřeby a přání, které se pak snažíme prostřednictvím naší služby naplňovat.

Zajišťujeme a zprostředkováváme kulturní, společenské a sportovní aktivity a činnosti dle přání klientů, např. zábavy, různé sportovní a společenská setkávání, kulturní vystoupení, soutěže, zájezdy, výlety, jednodenní akce, vaření, věnování se svým zálibám, efektivní využití volného času atd. Zvenčí čerpáme nabídku z dostupných zdrojů, uvnitř je tato závislá na záměrech a motivaci ze strany pracovníků. Ústřední roli vždy zastává klient, jeho potřeby, přání a cíle.