Centrum Dominika Kokory příspěvková organizace

Změna velikosti písma

Vyhledat v textu

Drobečková navigace

Úvod > Zařízení > Domov pro osoby se zdravotním postižením Dřevohostice > Zdravotní péče pro osoby se zdravotním postižením

Zdravotní péče domov pro osoby se zdravotním postižením Dřevohostice

Zdravotní péči o klienty zajišťuje úsek péče o klienta - zdravotní sestra, pod vedením vedoucí úseku péče o klienta prostřednictvím smluvních lékařů zdravotních pojišťoven – praktický lékař – ordinace 2x týdně a odborný lékař – psychiatr – 1x měsíčně, jinak dle potřeby. Klienti využívají i jiné odborné lékaře – stomatolog, alergolog, kožní lékař, diabetolog atd. dle jejich potřeb.

Péče je zaměřena na prevenci – očkování, preventivní prohlídky a na péči ošetřovatelskou – péče převážně o imobilní klienty (polohování, krmení, zajištění hygieny, oblékání atd.). Organizace zajišťuje doprovod klientů na zdravotní vyšetření nebo k hospitalizaci do nemocnice, psychiatrické léčebny a na odborná vyšetření. Řídí se schváleným „Provozním řádem“ upravujícím podmínky předcházení vzniku a šíření infekčních onemocnění a hygienických požadavků na provoz v organizaci a „Řádem ordinace“ schváleným KHS Olomouckého kraje.

Rehabilitační péče je zajišťována individuálně dle doporučení lékaře a požadavku klienta.