Návštěva poníka Kuličky a kobylky Zafiry

07. 04. 2023
Velký pátek započal v Centru Dominika Kokory trochu netradičně. Na návštěvu za našimi klienty obou služeb přijeli v dopoledních hodinách Poník Kulička a kobylka Zafira s paní magistrou Klárou Kubíčkovou a jejími milými kolegyněmi. Obě jsou to dobře rostlé slečny, ale Kulička je oproti Zafiře poněkud malého vzrůstu. Tyto dvě krásná stvoření lze čas od času spatřit i ve Fakultní nemocnici Olomouc, kde rozdávají radost nejen malým pacientům.
Léčebný účinek zvířecího tepla, měkkého čenichu, hedvábných tlapek a koňského hřbetu je znám již od pradávných dob, kdy se lidé učili žít se zvířaty a postupně je i domestikovali. V dnešní době je animoterapie již nějaký čas využívána s výrazným pozitivním efektem zejména u osob dlouhodobě nemocných či s disabilitou (postižením) různého druhu, stupně i rozsahu. V naší organizaci lze v této souvislosti spatřit papoušky, kočky, jedenkrát týdně tři psí fenky pana Doška, zvířecí cizokrajné návštěvníky ze ZOO na Svatém Kopečku a nově se budeme i pravidelně setkávat s oběma kobylkami, které si poradily i s hladkou podlahou, dlažebními kostkami a pro ně úzkým prostorem na pokojích klientů. Malá Kulička cupitala po chodbách, jezdila výtahem a svou dobráckou povahou rozdávala za mrkvičku či jablíčko hřejivý dotek. Celým zařízením se šířila radost a pocit, který se slovy nedá popsat. Zafirka se sice do výtahu nevešla, ale seniorům předala pohlazením spoustu pozitivní energie a v jejích krásných očích se skrývalo to, čemu se říká zvířecí láska a oddanost.
Jedním z našich cílů je zajistit klientům všech služeb běžný život v co nejvíce přirozeném a důstojném zázemí, zprostředkovat jim kontakt se společenským prostředím, připomenout jim běžný život, zážitky a vjemy, které do běžného života každého člověka patří, ale některé Vám může dát jen ten čtyřnohý přítel.
 

 
top