Výzdoba zahrady

17. 06. 2024
Zahrádka se nám hezky rozrůstá, kvetoucí květiny dávají krásné květy, barvy a vůně. Na základě různých inspirací z časopisů o zahradách a zahradničení jsme si vymysleli, že si tu naši zahrádku rozveselíme ještě dalšími barvičkami. A vymysleli jsme si dva způsoby.
Navlékali jsme stužky různých délek na kroužek, který jsme zavěsili na stromy, pod kterými si často děláme příjemné posezení.
Také jsme malovali na kamínky, ze kterých jsme pak poskládáním vytvořili veselou duhovou housenku. Nejdřív jsme kamínky pečlivě umyli, nechali na sluníčku usušit, poté zvolili barevnou paletu a dvakrát kamínky štětcem přetřeli. Zjistili jsme si, že nejlépe na kamínkách drží akrylové barvy a fixy, které mají dobrou přilnavost, dobře drží a mají vysoké barevné krytí. Pak je vhodné kamínky přetřít nebo přestříkat disperzním lakem, aby se barvičky nerozpíjely při ranní rose nebo v dešti.
Větší housenku z kamínků jsme poskládali přímo do zahrádky a menší jsme naaranžovali do jednoho z našich vyvýšených záhonů. Krásné barevné ladění nám dělá příjemnou atmosféru a rozveseluje naši náladu. 
top